(DEKOREVO) MEHMET ŞENOĞLU

TÜKETİCİ ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

 

Sayın .....

 www.dekorevo.com sitesine göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz. Yapacağınız alışverişe ilişkin ön bilgilendirme ve ayrıntılar aşağıdadır. Bu bilgilerle ilgili herhangi bir probleminiz olursa bize lütfen hemen 535 575 48 25 numaralı telefondan ya da sitemiz üzerindeki Hedefe Mesaj / Direk Mesaj bölümünden mesaj atarak ulaşın ve müşteri hizmetleri yetkilimizle görüşün.

Lütfen ön bilgilendirme formunu dikkatli okuyunuz ve yazdırarak güvenli bir şekilde muhafaza ediniz.

1. SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER

Ticari Unvan               : Mehmet ŞENOĞLU

  (Sözleşme içinde DEKOREVO olarak anılacaktır)

Adres                          : Haydar Çavuş Mah. Terziler Cad. No: 31/A Bandırma/BALIKESİR
Telefon                       : (0 535) 575 48 25
Fax                             : 
E-posta adresi             : info@dekorevo.com 

Vergi Dairesi              : Gönen VD

Vergi No                    : 26350273390

Müşteri Hizmetleri     : (0 535) 575 48 25

Ürün iade adresi         : Teslim edilen ürüne ait sevk irsaliyesinde yazılı firma ve bu firmanın adresi

 

(Şikayet, itiraz ve cayma bildirimleri için yukarıdaki iletişim bilgileri kullanılabileceği gibi, www.dekorevo.com adresinde bulunan “hedefe mesaj”, “direk mesaj” bölümleri de kullanılabilir.)

 

2. ALICIYA/TÜKETİCİYE İLİŞKİN BİLGİLER

Adı / Unvanı               :                                  (Sözleşme içinde kısa ALICI olarak anılacaktır)
Teslimat Adresi          : 
Telefon                       : 
E-posta                       : 
IP adresi                     :

3. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNLERİN TEMEL ÖZELLİKLERİ VE FİYATLAR

3.1.   Sözleşme konusu ürünlerin adı, temel özellikleri, cinsi ve türü, miktarı, marka ve modeli, rengi, vergiler ve nakliye bedeli (adet x birim fiyat olarak) bu ön bilgilendirmede belirtildiği gibidir. Bu bedellere başkaca herhangi bir ilave olmayacaktır. Alıcının, kredi kartının sağladığı taksit imkanlarından faydalanması halinde ortaya çıkacak faiz ve ücretlerin ürün bedeliyle ve Dekorevo ile hiçbir ilgisi yoktur.

.....

.....

3.2.   Detaylı bilgilere http://www.dekorevo.com adresinden ulaşılabilir.

 

4. ÖDEMELER VE TESLİMAT

4.1.   Ödeme sipariş aşamasında kredi kartı ile yapılabilir.

4.2.   Sipariş işlemi ödemenin yapılması ile tamamlanmış sayılır. Sipariş, ödeme işlemi tamamlandıktan sonra en kısa sürede anlaşmalı kargo şirketiyle gönderilecektir.

4.3.   Teslim anında Alıcı’nın adresinde bulunmaması durumunda Dekorevo edimini yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, Alıcı’nın ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun Dekorevo'a geri iade edilmesinden dolayı oluşan giderler de Alıcı'ya aittir. 

4.4.   Teslimat aşağıdaki bilgiler çerçevesinde yapılacaktır.

4.4.1.     Teslimat adresi           :

4.4.2.     Teslim edilecek kişi    :

4.4.3.     Fatura adresi   :

5. GEÇERLİLİK SÜRESİ

5.1.   Alışverişe konu ürünlerin bu formda bildirilen fiyatları ve özellikleri bir değişiklik yapılana ve yayınlanana kadar geçerlidir. Herhangi bir değişiklik yapıldığında bu formdaki bilgilerin herhangi bir geçerliliği ve bağlayıcılığı kalmayacaktır.

5.2.   Bu ön bilgilendirme formu, elektronik ortamda nihai alıcı tarafından okunarak kabul edildikten sonra sözleşme aşamasına geçilecektir. Ön bilgilendirme, satış sözleşmesi ve ürünlere ilişkin fatura bir bütündür ve satış işleminin parçalarıdır.

6. CAYMA HAKKI

6.1.   Alıcı, sözleşme konusu ürünün belirttiği adrese tesliminden itibaren on dört gün içinde (AŞAĞIDAKİ BELİRTİLEN İSTİSNALAR ÇERÇEVESİNDE) herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ürünü almaktan vazgeçebilir, aldığı ürünleri iade ederek, ödediği bedelleri geri alabilir.

6.2.   Dekorevo, alıcının cayma hakkını kullanması halinde, cayma süresi içinde sözleşmeye konu ürün karşılığında herhangi bir isim altında ödeme yapılması veya borç altına sokan herhangi bir belge vermesini istemeyeceğini, cayma bildiriminin ve ürünün ulaştığı tarihten itibaren en geç on dört gün içerisinde ürün bedelini iade edeceğini taahhüt eder.

6.3.   Cayma ve iade bildirimi, bu süre içinde; Mehmet ŞENOĞLU - Haydar Çavuş Mah. Terziler Cad. No: 31/A Bandırma/BALIKESİR adresine, (0 535) 575 48 25 nolu telefona veya info@dekorevo.com şeklindeki mail adreslerine veya www.dekorevo.com adresinde bulunan “hedefe mesaj”, “direk mesaj” bölümlerine iletilmelidir.

6.4.   Alıcı, ürün iade hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren on gün içinde iade edeceği ürünleri kendisine ürünlerle birlikte iletilen SEVK İRSALİYESİNDE YAZILI FİRMAYA VE FİRMANIN ADRESİNE göndermek zorundadır.

6.5.   Ürünler, ürünlerin tüketiciye gönderildiği kargo firması ile ücretsiz olarak iade edilebilir/gönderilebilir. Başka bir kargo şirketinin tercih edilmesi durumunda kargo ücreti alıcı tarafından karşılanır. Ürünlerin doğrudan sevk irsaliyesinde yazılı adrese 14 gün içinde gönderilmesi de cayma bildirimi anlamına gelir.

6.6.   Ürün iade edilmeden bedel iadesi yapılmaz.

6.7.   Cayma hakkının kullanılması halinde, 395 Sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca, iade işlemlerinin yapılabilmesi için alıcıya gönderilen faturadaki ve ürün iade formundaki ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra SEVK İRSALİYESİNDE YAZILI FİRMAYA VE FİRMANIN ADRESİNE(ürünlerle birlikte) gönderilmesi gerekmektedir. Ancak, KKTC ve yurtdışı siparişlerinde alıcı KDV ödemediği için, gümrükte almış oldukları ürünlerin vergilerini ödemekle yükümlüdür.

6.8.   İade işlemlerinin sağlıklı, sorunsuz ve süresinde yapılabilmesi için alıcı, cayma bildirimi ve iade talepleriyle birlikte takip numarasını da bildirmekle yükümlüdür. Dekorevo, takip numarası bildirilmeyen iade işlemlerindeki gecikmelerden ve aksamalardan sorumlu değildir.

6.9.   İade edilen ürünler, varsa hediyesi, tüm aksesuarları ve orijinal paketiyle birlikte gönderilmelidir.

6.10.     İadeye ilişkin detaylı bilgilere ve belgelere https://www.dekorevo.com adresli web sitesinden ulaşılabilir, alıcının bilgisayarına indirilebilir.

7. CAYMA VE ÜRÜN İADE HAKKININ İSTİSNALARI

7.1.   KKTC ve yurtdışı siparişlerinde, her ne şekilde olursa olsun gümrükten teslim alınmayan ürünler için alıcıların cayma hakkı bulunmamaktadır.

7.2.   Hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ve geçme ihtimali bulunan ürünlerin iadesi mümkün değildir. 

7.3.   Alıcının elindeyken, alıcının kusuruyla hasar görmüş ürünlerle ilgili cayma hakkı kullanılamaz.

7.4.   Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış ve ambalajının bozulmamış olması şartına bağlıdır. 

7.4.1.     Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler (açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen, kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren kulaklık, ateş ölçer, mayo, bikini, iç çamaşırı gibi ürünler

7.4.2.     Tek kullanımlık ürünler

7.4.3.     Her türlü yazılım ve programlar DVD, VCD, CD ve kasetler

7.4.4.     Taşınabilir bilgisayar ve masaüstü bilgisayarlar (İşletim sistemi kurulduktan sonra iade alınmayacaktır.)

7.4.5.     Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b.)

7.4.6.     Her türlü kozmetik ve kişisel bakım ürünleri

7.4.7.     Telefon kontör siparişleri

7.5.   Cayma hakkı istisnaları kapsamındaki ürünlerin iade edilmesi durumunda, DEKOREVO birimlerine ulaşan ürünlerin, ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurlarının açılmış olduğunun tespit edilmesi halinde bu durumdaki ürünlerin bedelleri, toplam ürün bedelinden mahsup edilerek iade yapılır. Şayet başka ürün yoksa herhangi bir bedel iadesi yapılmaz ve ürün alıcıya geri gönderilir.

7.6.   Dekorevo birimlerine ulaşan ürünlerin eksik olup olmadığı, aynı şekilde ürünlerle birlikte gönderilen faturaya veya forma uygun olup olmadığı ve ulaşan ürünlerin durumu kargo ambalajlarının açılması aşamasında tutanakla tespit edilir. İade ve ödeme şartları da bu tutanağa göre belirlenir.

7.7.   Alıcının cayma ve ürün iade hakkını kullanması halinde, yukarıda belirtilen şekilde düzenlenmiş faturayla birlikte Dekorevo birimlerine ulaşan iade ürün, mevzuata ve bu sözleşmede belirtilen koşulları sağladığı takdirde geçerli bir iade olarak kabul edilir. Bu durumda Dekorevo, en geç on dört gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli alıcıya hiçbir masraf yüklemeden iade edecektir.

7.8.   Ürün bedelinin kredi kartı ile ödendiği durumlarda iade de kredi kartına yapılır. Bu iade, ürün bedelinin ödenmesi aşamasındaki gibi (aynı miktarda ve taksitlerde) yapılır. Bu iadenin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır.

8. KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASINA İLİŞKİN HÜKÜMLER

8.1.   Alıcı, Dekorevo ile paylaştığı kişisel verilerinin; Dekorevo ve tedarikçiler tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin belirlenen yasal çerçevede sunulabilmesi ve Dekorevo ve tedarikçilerinin sözleşme ve yasadan doğan sorumluluklarını eksiksiz ve doğru şekilde yerine getirebilmesi, alıcının hukuki ve ticari güvenliğinin temini, sunulan ürün ve hizmetlerin alıcının beğeni, alışkanlık ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek sunulabilmesi, keza alıcıya sunulan hizmet kalitesinin artırılması, Dekorevo’un ticari ve iş stratejilerinin belirlenmesi, uygulanması, insan kaynakları politikalarının belirtilenmesi amacıyla, Dekorevo tarafındanwww.dekorevo.com adresli internet sitesi vasıtasıyla veya çağrı merkezi veya tedarikçileri vasıtasıyla sözlü olarak, otomatik veya otomatik olmayan yöntemlerle, Kişisel Verilerin Korunması Hakkındaki Kanunu’nun 5. ve 6. maddelerinde belirtilen şartlar ve amaçlar dahilinde toplandığını/toplanacağını, işlendiğini/işleneceğini bildiğini kabul, beyan ve muvafakat eder.

8.2.   Diğer yandan alıcı, Dekorevo bünyesinde toplanan kişisel verilerinin, bir üst maddede belirtilen amaçlarla Dekorevo’un iş ortaklarıyla, tedarikçileriyle, Dekorevo’un grup şirketleriyle, kanunen yetkili kamu kurumları ve özel kişilerle, Kişisel Verilerin Korunması Hakkındaki Kanunu’nun 8. ve 9. maddelerinde şartlarda paylaşıldığını/paylaşılabileceğini bildiğini kabul, beyan ve muvafakat eder.

8.3.   Son olarak alıcı, kişisel verilerinin işlenip işlenmediğini öğrenme ve bu konuda bilgi talep etme, bu konudaki amacı ve verilerinin kiminle paylaşıldığını bilme/öğrenme, kişisel verilerinde düzeltme yapma, en önemlisi de KİŞİSEL VERİLERİNİN SİLİNMESİNİ VE YOK EDİLMESİNİ (PAYLAŞILAN BİRİMLERİ DE KAPSAYACAK ŞEKİLDE) İSTEME ve kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahip olduğunu, bu konudaki tüm beyan ve talepleriniBU BELGEDE YAZILI İLETİŞİM YOLLARINDAN BİRİYLE İLETMESİ HALİNDE talebinin en geç 30 gün içinde neticelendirileceğini bildiğini, kabul ve beyan eder.

9. DİĞER HUSUSLAR VE TEYİTLER

9.1.   Dekorevo, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünü, süresi dolmadan alıcıyı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürünle karşılayabilir.

9.2.   Kargo firmasının, ürünü alıcıya geç teslim etmesinden Dekorevo sorumlu tutulamaz.

9.3.   Kredi kartından yapılan tahsilatın herhangi bir nedenle Dekorevo’a ödenmemesi veya ödemenin iptal edilmesi halinde Dekorevo, ürün teslim etmek zorunda olmadığı gibi şayet ürün teslim edilmişse alıcı ürünü 3 gün içinde Dekorevo’a iade etmek zorundadır.

9.4.   Dekorevo, herhangi bir nedenle sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise durumu alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde alıcı,siparişin iptal edilmesini, ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini veya teslimin ertelenmesini isteyebilir.

9.5.   Alıcı, sözleşmenin kurulması aşamasında verdiği bilgilerin doğru olduğunu, sipariş vermeye/sözleşme yapmaya ehil olduğunu ve beyanlarında herhangi bir eksiklik bulunmadığını beyan eder.

9.6.   Alıcı, ürünler kendisine geldiğinde şayet kargo paketinin veya ürünlerin zarar gördüğünü tespit ederse, kargo paketini almayarak tutanak tutturmalı ve paketi görevliye iade etmelidir. Kargo paketinin kayıtsız, şartsız ve itirazsız alındığı durumlarda kargonun ve ürünlerin sağlam bir şekilde teslim edildiği kabul edilir.

9.7.   Alıcı, ürünün –gerekmesi halinde- montajını kendisinin yapacağını kabul etmektedir.

9.8.   Sözleşme konusu ürünlerin (cayma hakkı süresi geçtikten sonra) arızalanması veya açık veya gizli ayıpların ortaya çıkması halinde ürünler, yetkilisi servislere gönderilecektir.

9.9.   Alıcı, bu ön bilgilendirmeden ve www.dekorevo.com adresli internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel niteliklerini, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup incelediğin, bilgilendiğini ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. Formun bir örneği alıcıya mail yoluyla gönderilecektir.

9.10.     Alıcı, bu ön bilgilendirmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce, Dekorevo tarafındanalıcıya, verilmesi gereken adres, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin vergiler dâhil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini kabul etmiş olur.

10. ŞİKAYET VE İTİRAZ MERCİLERİ

10.1.                   Alıcının şikayet, itiraz ve cayma bildirimlerini yapabileceği Dekorevo’a iletebileceği kanalları yukarıda belirtilmiştir.

10.2.                   Alıcı, Dekorevo nezdindeki itiraz ve şikayetlerden netice alamaması halinde, aşağıda belirtilen miktarlar çerçevesinde, ürünü aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Alıcı Sorunları Hakem Heyetine veya Alıcı Mahkemesine yapabilecektir.

Parasal Sınır*

İlçede ikamet eden tüketicinin başvurması gereken hakem heyeti

İl merkezinde ikamet eden tüketicinin başvurması gereken hakem heyeti

2400 TL'nin altındaki uyuşmazlıklarda

İlçe tüketici hakem heyeti

İl tüketici hakem heyeti

2400 TL - 3610 TL arasındaki uyuşmazlıklarda

İl tüketici hakem heyeti

İl tüketici hakem heyeti

* 2017 yılı için geçerlidir.


Bu ön bilgilendirme formunda belirtilen ön bilgilerin verildiğini/alındığını teyit ederiz.

 

                                                                                                                      ..../...../.......

 

SATICI                                                                                 ALICI

DEKOREVO – MEHMET ŞENOĞU                         ................................................


Compare